דחיית מס – כלי עצמתי להגדלת ההון העצמי

תמיר מנדובסקי

תמיר מנדובסקי

מחבר הספר "השקעות לעצלנים", יזם ומשקיע בנדל"ן ובשוק ההון. בעלים של חברת "אסיף השקעות". מתופף בהפסקה (אך מיד אשוב).

תתארו לעצמכם שהייתה מופיעה בחלומכם פיה ומציעה לכם את העסקה הבאה:

 

נכון מס ההכנסה שאתם משלמים כל חודש, כל אותם אלפי שקלים שיורדים לטימיון*?

 

אז תשלמו את הכסף הזה, אבל מתי שאתם קובעים. גם בעוד מאה שנה. בינתיים תעשו איתו מה שאתם רוצים.

 

הייתם לוקחים את העסקה הזו?

 

אם התשובה היא “כן”, נהדר. אם התשובה היא “לא”, כנראה שאתם צריכים לחשוב על זה שוב! אותם אלפי השקלים שאנו משלמים לאוצר המדינה בכל חודש, היו יכולים לייצר לכם רווחים, בכל חודש, ואותם רווחים היו מייצרים לכם רווחים נוספים.

לצערי ולצער כולנו – אין אפשרות להוציא אל הפועל עסקה כזו. אולי בארץ הפיות. הכנסה ממשלח יד (=העבודה שלכם) היא אחת ההכנסות עם נטל המס הגבוהה ביותר, והמס הוא מיידי ומנוכה במקור מתלוש המשכורת.

החדשות הטובות הן שדווקא על הרווח עליו תעבדו הרבה פחות, יש לכם את האפשרות הזו.

תכנון מס זה מונח שישמע לחלק מכם כ”משהו של עשירים” וזה אולי נכון, אבל כל אחד יכול לעשות את זה בחלקם האלוהים הקטנה שלו, בטח כשמדובר בבעלי תיק השקעות פאסיבי.

 

מס רווחי הון, בניגוד למס הכנסה, נגבה מכם כשאתם מחליטים על זה. האם זה בגלל טוב ליבו של פקיד השומה? בהחלט לא . מס, כל מס, מושת על הנישום רק כשיש רווח ממומש .

כשאתם מקבלים משכורת, אתם מממשים רווח, כשאתם גובים שכר דירה – גם כן, וזה נכון גם על נטילת דיבידנד.

אבל מכירה של נכס (כולל קרנות סל מחקות מדדים) מתבצעת רק כשבעל הנכס מחליט על כך, ולכן המיסוי של קרנות הסל בהן אתם משקיעים – תלויה אך ורק ברצונכם.

האם זה אומר שתיאורטית, ניתן להרוויח כל החיים מהשקעה בקרנות סל מחקות מדדים, ולא לשלם מס עד ליום מותנו? ובכן, התשובה היא כן.

הרווח בגין דחיית המס הוא אקספוננציאלי. כלומר, המס שלא שילמתם (עדיין), מפיק לכם רווחים, והרווחים הללו מפיקים רווחים, וגם הרווחים הנגזרים – מפיקים לכם רווחים נוספים. זה כדור שלג מתגלגל שמרגישים את עוצמתו אחרי כמה שנים של חיסכון, אבל כשמרגישים אותו – מרגישים

בפרק החדש של הפודקאסט שלי פרגנתי בכמה דוגמאות ממש טובות!

דחיית מס זו דרך חוקית לדחות את תשלום המס ובכך להאיץ את עושרכם. דחיית פעולת המימוש מסייעת בנוסף גם להתגבר על כשלים פסיכולוגיים (כמו מכירה בעת משבר בשווקים) וחוסכת כמובן גם בדמי ניהול.

העשירים ביותר בעולם נוקטים בה, וזה מוליד מצבים אבסורדיים בהם האוכלוסייה העובדת (אנשי “מעמד הביניים”) משלמת נטל מס אדיר בגין רווחיה מעבודה (35%-48% מס הכנסה) בעוד האולטרה-עשירים מרוויחים פי כמה, ולא משלמים כלל מס. בפרק החדש בפודקאסט הרחבתי וסיפרתי על אסטרטגיית ההשקעות Buy-Borrow-Die שמביאה את עשירי העולם לתשלום מס אפסי, למרבה הקנאה.

 
 
אהבתם? שתפו.
השיעור שהייתם צריכים ללמוד לפני עשור. בחינם!

בתחושת שליחות גדולה וללא עלות, תקבלו את השיעור על כסף שהייתם צריכים ללמוד לפני עשור.

בעוד עשור מהיום תרגישו ברי מזל שהאזנתם לו היום. כי בהשקעות פאסיביות, זמן הוא הכלי החזק ביותר. כל מה שצריך – זה מעט ידע בסיסי.

הירשמו פה לשיעור, מה אכפת לכם זה בחינם 👇

אולי גם אלו
יכולים לעניין אותך...
רוצים להשאר מעודכנים?
הצטרפו לניוזלטר שלנו!

השאירו פרטים ונדאג לעדכן אתכם כשעולה תוכן חדש.

*אל תדאגו אנחנו לא אוהבים לחפור 😉

רוצים להשאר מעודכנים?
הצטרפו לניוזלטר שלנו!

השאירו פרטים ונדאג לעדכן אתכם כשעולה תוכן חדש.

*אל תדאגו אנחנו לא אוהבים לחפור 😉