פרק #30 – תאונות מס, ואיך להמנע מהן

תאונות מס זה מושג שלא קיים בספר הלימודים של דיני המיסים. לחוקרי מס הכנסה ממש לא אכפת אם לא-דיווחתם בזדון או בשוגג. בתי המשפט מתייחסים להעלמת מס כמו שהם מתייחסים לגניבה, ומהסיבה הזו בדיוק אנשים רגילים מוצאים את עצמם בסיטואציות קשות מאוד, שהם לא דימיינו שיגיעו אליהן.

מי שרוצים להשקיע במדדי מניות עולמיים – יכולים לעשות את זה, אבל מי שיתפתה להצעות של ברוקרים זרים, יכול למצוא את עצמו בחובת דיווח על כל שקל שהרוויח, ולעיתים אפילו אם לא מכרת ולא הרווחת שקל אחד.

האמינו לי, אם יש רשות במדינה שלא כדאי לכם להתעסק איתה – זו רשות המיסים.
עובדים שם טובי החוקרים, ופקידי השומה מאוד נחושים להגדיל את רווחי המדינה ממיסים. מי שרוצה להעלים מס – אין לי שום עצה טובה להעמיד לו. אבל מי שרוצים לשלם את מיסיהם בזמן – טוב יעשו אם יאזינו לפרק הזה.

בפרק הזה ראיינתי את עו”ד רני שוורץ, פרקליט לשעבר ברשות המיסים וכיום שותף במשרד דיני המיסים “YeTax”. רני היה “בצד השני” וסיפר לי בפרק הזה את מי מחפשים ברשות המיסים, איך עושים את זה – ומה לעשות אם דורשים מכם דין וחשבון על ההשקעות שלכם. תודה רבה לעו”ד רני שוורץ!

אזרחים אמריקאים? כדאי שתבדקו טוב אם אתם מדווחים לדוד סם כמו שצריך. אם הזנחתם את דיווחי המס, או שברצונכם לעשות בדיקת החזר מס מארה”ב – כנסו לשאלון של חברת דיגיטקס ובדקו את זכאותכם: https://lazyinvestor.info/taxUSA

ניתן להאזין גם כאן:
אהבתם? שתפו.

זוכה מקום #1

הפודקאסט
המוביל בישראל!

את דרכי מאחורי המקרופון התחלתי כתלמיד מגמת תקשורת בתיכון “אשל-הנשיא”.
בית הספר החקלאי הודיע שמי שיעשה בגרות ברדיו – יקבל פטור מיום העבודה בדיר הכבשים, ומשם הכל היסטוריה.

כיום, פודקאסט השקעות לעצלנים נחשב כפודקאסט הכי מושמע בישראל עם מעל לחצי מיליון מאזינים ברחבי המדינה.

רוצים להשאר מעודכנים?
הצטרפו לניוזלטר שלנו!

השאירו פרטים ונדאג לעדכן אתכם כשעולה תוכן חדש.

*אל תדאגו אנחנו לא אוהבים לחפור 😉