הדוח השנתי של הפנסיה כבר כאן!

שי כהן
שי כהן

יועץ כלכלי למשפחות והבעלים של חברת 'שי כלכלי'.

מה עושים איתו?
קודם כל – פותחים. זה הישג בפני עצמו כי רוב הישראלים מתעלמים מהדוח הזה כליל.
מה עכשיו?
הדו”ח מובנה ומוצג אצל כל החברות במבנה זהה.

תוכן עניינים

למה כדאי לשים לב?

 1. קצבה חודשית הצפויה לך בגיל 67:
  · כאן מופיע הסכום אליו תגיעו בגיל פרישה להערכת קרן הפנסיה. המספר הזה הוא ללא הפקדות נוספות. כלומר, בהנחה והיום תפסיקו לעבוד זה הסכום שיצטבר לכם כקצבה בפנסיה. אם תמשיכו לעבוד, ואתם תמשיכו כנראה, יצטבר שם יותר. כנראה הרבה יותר. במסלקה הפנסיונית תראו את החלוקה הזו. כמה יצטבר אם תמשיכו להפקיד וכמה אם לא.
  ראיתם שיש לכם 6,000 ₪ קצבה לגיל פרישה והתחלתם להרגיש את הפרישה מתקרבת בנחת? שימו לב לאינפלציה. יעד האינפלציה הוא בין 2-3%. קחו את המספר שקרן הפנסיה מעריכה ותחשבו אותה לפי שחיקה קבועה של 2.5%. תגלו ש-6,000 זה לא בדיוק 6,000 ואתם תצטרכו יותר ממה שנראה לכם היום.
 2.  קצבה חודשית לאלמן ויתומים:
  יש כאן ביטוח מובנה בקרן הפנסיה. ביטח שארים (או ביטוח חיים) אם אתם לא נשואים + ילדים כנראה שאתם לא צריכים את הכיסוי הזה. הוא עולה כסף שיורד לכם מהפנסיה כל שנה. אחת לשנתיים הוא יופעל שוב כך שתצטרכו לבטל אותו אחת לשנתיים (או להתחתן כבר!!) הקצבה הזו נותנת לכם (לא לכם, אתם תהיו כבר לא רלוונטים בשלב זה), למשפחתכם 60% מהשכר המבוטח לבן/בת הזוג ועוד 40% מהשכר המבוטח ליתומים. שתדעו.

עוד שלושה דברים חשובים

 1. דמי ניהול:
  קרנות פנסיה ברירות מחדל גובות היום 1% מהפקדה (החודשית לפנסיה) ועוד 0.22% מהצבירה (כל שנה מסך כל החסכון הפנסיוני). זה הרף העליון שאתם צריכים לשלם לקרן הפנסיה שלכם.
  אם התחלתם לצבור סכומים יפים (נגיד מעל 100 אלף ₪ ) אפשר יהיה לקבל תנאים טובים יותר. איך? מיקוח. טלפון למנורה, למגדל או כל חברה אחרת ולבקש הצעה. סיכוי גבוה שתקבלו הצעה טובה יותר מזו שכתבתי כאן. עם השנים תוכלו לקבל הצעות טובות יותר ככל שהצבירה תגדל.
 2. מסלול:
  ודאו שאתם במסלול החכם עבורכם. רוב האוכלוסיה הולכת על המסלול הכללי. אם אתם בעניינים כבר אתם יודעים שקשה מאוד לנצח את מסלול ה- S&P500לאורך שנים ולכן שווה להרהר במעבר למסלול כזה. אם הפרישה שלכם קרובה, נגיד 10-15 שנים, שווה לחשוב על מעבר למסלולים סולידיים יותר כדי לא להילכד (סטטיסטית) במפולת בשווקים רגע לפני הפרישה.
 3. דבר אחרון ודי:
  תעברו על ההפקדות השנה לפנסיה. ודאו שהמעסיק לא פספס הפקדה, שההפקדות נקלטו והוזנו לקרן שלכם. טעויות קורות והן עולות לא מעט כסף. מבט חטוף ואתם מסודרים. אולי תרוויחו כמה אלפים בכמה שניות. קרנות פנסיה ברירות מחדל גובות היום 1% מהפקדה (החודשית לפנסיה) ועוד 0.22% מהצבירה (כל שנה מסך כל החסכון הפנסיוני). זה הרף העליון שאתם צריכים לשלם לקרן הפנסיה שלכם. אם התחלתם לצבור סכומים יפים (נגיד מעל 100 אלף ₪ ) אפשר יהיה לקבל תנאים טובים יותר. איך? מיקוח. טלפון למנורה, למגדל או כל חברה אחרת ולבקש הצעה. סיכוי גבוה שתקבלו הצעה טובה יותר מזו שכתבתי כאן. עם השנים תוכלו לקבל הצעות טובות יותר ככל שהצבירה תגדל.
אהבתם? שתפו.
השיעור שהייתם צריכים ללמוד לפני עשור. בחינם!

בתחושת שליחות גדולה וללא עלות, תקבלו את השיעור על כסף שהייתם צריכים ללמוד לפני עשור.

בעוד עשור מהיום תרגישו ברי מזל שהאזנתם לו היום. כי בהשקעות פאסיביות, זמן הוא הכלי החזק ביותר. כל מה שצריך – זה מעט ידע בסיסי.

הירשמו פה לשיעור, מה אכפת לכם זה בחינם 👇

אולי גם אלו
יכולים לעניין אותך...
רוצים להשאר מעודכנים?
הצטרפו לניוזלטר שלנו!

השאירו פרטים ונדאג לעדכן אתכם כשעולה תוכן חדש.

*אל תדאגו אנחנו לא אוהבים לחפור 😉

רוצים להשאר מעודכנים?
הצטרפו לניוזלטר שלנו!

השאירו פרטים ונדאג לעדכן אתכם כשעולה תוכן חדש.

*אל תדאגו אנחנו לא אוהבים לחפור 😉